Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda

Sağlıklı ve doğru beslenme çocukluğumuzdan bugüne, bizim için önemli bir değerdi. Bu enerji bizi her daim sağlığın ve doğru beslenmenin içine çekti.

2018 Mayıs ayında, doğal ve ev yapımı kefirle başladığımız bu yolculukta ürün çeşidimizi sizlerden gelen talepler doğrultusunda arttırarak doğal ve katkısız ev yapımı ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

DOĞAL GIDA NEDİR ?

Seçiminizi doğru yapmak için…
• Şimdilerde doğal yiyecekler hayli gündemde. Yediğiniz meyve ve sebzelerin yetiştiği tarlaları, ürünlerin katkısız olup olmadığını biliyor musunuz?
• Oysa ki, doğal ve katkısız gıda tüketmenin sağlığınıza katkılarını bilmeniz ve seçimlerinizi doğru yapmanız gerekiyor.
• Son iki senede doğal gıda sektörü büyük bir patlama yaşadı. Gazetelerin manşetlerinde gıda sektöründe söz sahibi firmaların ürettiği ürünlerin sağlıklı olup olmadığı tartışıldı.
• Özellikle yurt dışında doğal ürünler rağbet görmeye başladı. Her geçen gün, sağlıklı yaşam ve organik gıda insanların hayatında daha fazla önem kazanıyor.
Şimdi bazı soruların cevaplarını alarak doğal gıdayı anlamamız mümkün;

• Doğal gıda, sebze, meyve gibi ürünlerin yetiştirilmesinde ve işlenmesinde yapay ilaçların, hormonların, antibiyotiklerin koruyucu ve renklendiricilerin, ambalajların da dahil olmak üzere kimyasal maddelerin kullanılmadığı gıdalardır.
• Doğal gıda üretimi oldukça zahmetli ve zorlu bir süreçtir. Dünya standartlarında bir çiftçinin tarlasında, organik gıda üretimine başlayabilmesi için beş yıl tarım ilaçları ve çeşitli kimyasallardan arındırması gerekmektedir. Bu oran ülkelerin belirledikleri asgari oranlara göre değişim göstermektedir.

• Organik tarım teknikleriyle hazırlanmış gıdalar, diğer gıdalara oranla daha besleyicidir. Yetiştirilmesinden paketlenmesine kadar geçen süre boyunca kimyasal etkilere maruz kalmamış olması dolayısıyla, kimyasal maddeler içeren gıdalara göre daha sağlıklı olduğu bilinmektedir.
• Örneğin; organik tekniklerle üretilmiş bir portakaldaki C-vitamini seviyesi kimyasal bileşenlerle karışmadığı için daha fazladır. Organik gıdaların üzerlerinde kimyasal maddeler olmadığı için, diğerlerine oranla bir kere yıkanması yeterlidir.
• Meyve, sebze, et, süt, yumurta ve organik yöntemlerle üretilmiş tüm besinler belirlenmiş Şimdilerde standartlara uygun doğal haliyle piyasaya sunulmaktadır.
• Organik çikolata, yer fıstığı veya kahveyi seçtiğinizde hem kendinizi hem de çevrenizi zararlı böcek ilaçlarından korumuş oluyorsunuz. Organik maş fasulyesi, mısır satın aldığınızda genetiğiyle oynanmış yiyecekleri tercih etmemişsiniz demektir.

Taze Taze Teslim

Tüm siparişleriniz aynı iş günü saat 16:00'a kadar kargoya teslim edilir. Kilitli ambalajlar ve özenli paketleme ile taze taze size ulaşır.

Güvenli Alışveriş

Tüm kredi kartı ödemelerinizde 3D Security ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca web sitemiz SSL sertifikası ile korunmaktadır.

Destek & İletişim

Mesai saatleri içerisinde tüm sorun/öneri ve şikayetleriniz için 0533 398 02 61 numaralı whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.